POST APO

 

Michał Benke

Urodzony w 1985 roku. Absolwent Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych UW oraz Europejskiej Akademii Fotografii w Warszawie. Bywalec wykładów w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej UW. Obecnie uczestnik warsztatów fotograficznych 'Migawki', organizowanych przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę".

Jego zdjęcia publikowane były m. in. w Dzienniku. Wydał także kalendarz dla Wydziału Geografii UW. Swoje prace umieszcza głównie na autorskim blogu.

Jak sam twierdzi komercyjny sukces i konkursy fotograficzne są dla niego rzeczą zdecydowanie drugorzędną.

Zajmuje się fotografią kreacyjną, dokumentalną, podróżniczą. Zdjęcia są dla niego zawsze obrazem tego, co dzieje się w głowie twórcy. Nie wierzy w reportaż jako obiektywne przedstawienie rzeczywistości.
Zainspirowany takimi twórcami jak A. Soth, R. McGinley, Ł. Trzciński czy Tsai Ming Liang. Jest wielkim fanem kolektywu fotograficznego Sputnik. Tematów do zdjęć szuka także w muzyce, nocnym świetle lamp i obserwacjach życia codziennego.

Zapalony podróżnik, któremu wyjazdy dostarczają nie tylko fascynujących tematów do fotografowania, ale także, a może przede wszystkim, dystansu do codzienności i rzeczywistości "na miejscu".

Współpracuje z kilkoma młodymi zespołami warszawskiej sceny muzycznej, z grupami capoeiry oraz ostatnio, ze stowarzyszeniem "Dzieci dla integracji".

fotoblog:
http://www.photozombie.1am.pl

Copyright © Rycerze Dobrej Opieki 2011
projekt: Dorota Filipczak :: realizacja: inpu.pl