POST APO

 

Dariusz Mysłowski

Urodzony w 1982 roku. Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej.

Podczas studiów fotografia stała się ważnym elementem jego pracy dokumentalnej i twórczej. Edukację fotograficzną kontynuował na autorskim kursie prowadzonym przez Włodzimierza Krzemińskiego z ZPAF.

Zajmuje się fotografią konceptualną, dokumentalną, sportową i reportażową. Pracuje też jako architekt i grafik. W prywatnej twórczości zainteresowany surrealizmem oraz zagadnieniem istoty i natury rzeczywistości. Zainspirowany takimi twórcami jak Philip K. Dick, D. Lynch, A. Żuławski, A. Jodorovsky, J.J. Abrams.

Od 2007r. współpracuje z Fundacją AVE, z którą zrealizował, m.in. cykl fotografii "Dziedzictwo Kulturowe Białołęki” oraz warsztaty fotograficzne podczas spływów Wisłą w ramach Festiwalu Przemiany. Obecnie uczestniczy w projektach związanych z historią i zabytkami Białołęki, Targówka i Pragi, współtworzy również Wirtualne Muzeum Białołęki.

Związany z ruchem rycerskim. Członek Bractwa Grex Venalium i Chorągwi Podolskiej na Inscenizacji Bitwy pod Grunwaldem. Interesuje się i aktywnie działa na rzecz propagowania i ochrony szeroko pojętego dziedzictwa kulturowego.

W dorobku artystycznym ma osiem wystaw indywidualnych i dwie zbiorowe. Jego fotografie były wykorzystywane w licznych publikacjach prasowych, czasopismach, pracach naukowych i w dwóch książkach.

fotoblogi:
http://nivelis.deviantart.com
http://nivelis.com

Copyright © Rycerze Dobrej Opieki 2011
projekt: Dorota Filipczak :: realizacja: inpu.pl